Náš príbeh

Moje meno je Martin, ale od malička ma známi prezývajú Otelo. Okrem rodiny a prírody je mojím hobby aj moja práca. Vo svete domácich potrieb som doslova vyrastal, keďže otec vlastnil veľkoobchod s takýmto sortimentom. Už ako školák som pomáhal v sklade a neskôr aj s administratívou. Začal som študovať na vysokej škole, ale zrazu v dôsledku nečakaných zdravotných problémov otca, firma prestala fungovať.

Od roku 2000 som skoro 17 rokov pôsobil ako obchodný zástupca pre rôzne spoločnosti zaoberajúce sa kuchynským príslušenstvom, keďže to bolo to, čo som poznal a vedel robiť. Nadobudol som mnohé kontakty či už na Slovensku alebo v zahraničí. Rozbiehal biznisy so svetovými značkami, ktoré na Slovensku ešte neboli dostupné. Rokmi som sa zdokonaľoval v spoznávaní skutočnej kvality kuchynských výrobkov, vedel som už odhadnúť ceny jednotlivých produktov. Okrem kontaktov a vedomostí mi pozícia obchodného zástupcu priniesla do života aj kolegyňu Katku – moju už teraz manželku :) Vzali sme sa, máme spolu dve nádherné deti a dvoch psov.

Zrazu prišiel čas, kedy sme si povedali, že je čas zúžitkovať nadobudnuté vedomosti a skúsenosti a pohnúť sa ďalej. Ona je veľmi šikovná „kancelárska krysa“ a teda organizačné záležitosti, administratíva, mailová komunikácia a iné „papierovačky“ sú jej parketou. Ja som zas „vlk v teréne“ a najviac si užívam chodenie po zákazníkoch a hľadanie nových partnerov prostredníctvom osobného kontaktu. A tak, s jej podporou, som v roku 2016 založil  OTELO s.r.o. Spoločnosť, ktorá má charakter malej rodinnej firmy. V našom predajnom sortimente nájdete nože každého druhu (lovecké, mäsiarske, kuchynské a i.), príbory, tanierové sety, kuchynské príslušenstvo, záhradné náradie a iné domáce potreby svetových značiek.

Dlhšiu dobu som pokukoval po brazílskej značke TRAMONTINA, ktorá je v súčasnosti našou vlajkovou značkou. Vedel som, že ich výrobky ponúkajú len tú najvyššiu kvalitu za prijateľnú cenu. Dokonca, je to jediná fabrika na svete, ktorá vďaka svojej jedinečnej výrobnej technike dokáže spracovať drevo použité na príbory a nože tak, že sú vhodné aj do umývačky riadu. Stal som sa výhradným distribútorom ich produktov pre slovenský a český trh.

Jednou z ďalších značiek, s ktorou spolupracujeme je indická La Opala. K tej som sa dostal náhodou a zaujal ma na nej materiál – opálové sklo, ktoré používajú na výrobu tanierových setov a šálok. Je veľmi podobné porcelánu s tým rozdielom, že je cenovo dostupnejšie a ľahšie. Tiež ma veľmi zaujal dizajn jednotlivých výrobkov doplnený o jedinečné farebné dekory.

Stretávam sa s otázkou, prečo nemám aj kamenný obchod. Odpoveď je jednoduchá. Odjakživa som zástancom toho, že nebudem konkurovať svojim zákazníkom (prevádzky s domácimi potrebami, sklo – porcelány, army shopy, poľovnícke a rybárske potreby), ktoré už klientelu majú a chcem aby sa im zvýšila a nie znížila tým, že pôjdu kúpiť ku mne. Keď nebude mať klienta môj zákazník, nebudem mať ja odberateľa. Tým, že podporím ich, podporím aj svoj biznis.

V snahe držať krok s dobou a predovšetkým ukázať našim zákazníkom naše produkty alebo ich oboznámiť s novinkami v čo najrýchlejšom čase, sme koncom roka 2020 spustili tento e-shop. Okrem toho, že slúži ako „katalóg“ aktuálnych výrobkov pre našich odberateľov, chceme sa priblížiť a dať možnosť zaobstarať si kvalitu za najlepšie ceny aj priamemu spotrebiteľovi - VÁM.

Veríme, že Vás naše produkty oslovia, oceníte ich kvalitu a stanete sa našimi pravidelnými návštevníkmi. Vaša spokojnosť je našou najlepšou spätnou väzbou.