French press Tramontina Coffee&Tea - 420 ml

Kód: 61766_080
55 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

French press je najjednoduchším prostriedkom na varenie chutnej kávy aj z pohodlia domova. Ten od brazílskeho výrobcu Tramontina je vyrobený z dvojstenného borosilikátového skla, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči teplotným šokom.

Detailné informácie

Podrobný popis

French press je najjednoduchším prostriedkom na varenie chutnej kávy aj z pohodlia domova. Ten od brazílskeho výrobcu Tramontina je vyrobený z dvojstenného borosilikátového skla, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči teplotným šokom. Zatláčacie sitko slúžiace na filtráciu je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa ľahko čistí. Snáď najväčšou výhodou french pressu je, že na prípravu kávy nepotrebujete elektrinu. Môžete ho využiť aj na prípravu sypaného čaju alebo napenenie mlieka.

Návod na prípravu kávy:

Pred každým použitím odporúčame nádobu prepláchnuť prevretou horúcou vodou, aby sa dlhšie zachovala správna teplota kávy. Následne do nádoby nasypte na každých 100ml vody 10 gramov ideálne čerstvo stredne mletej kávy. Ak je mletá káva príliž jemná, prášok upchá filtračné sitko a sťaží ponorenie. Pomaly nalejte vodu približne do výšky 3 cm od horného okraja nádoby. Premiešajte po dobu dvoch minút. Následne prikryte a stlačte sitko tak, aby sa ponorilo asi o 2 cm a počkajte 30 sekúnd. Pomaly zatlačte sitko ku dnu. Teraz je káva pripravená na servírovanie.

Nevhodné do mikrovlnnej rúry a do umývyčky riadu.

Pozrite priložené video.

Doplňujúce informácie:

obsah balenia: 1x french press

objem: 420 ml

French Press Tramontina

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: