Vážení návštevníci, s cieľom skvalitnenia našich služieb na webových stránkach využívame cookies. Prehliadaním tejto webovej stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií v "Zásady používania cookies".

DOPRAVA NAD 30€ ZADARMO

VRÁTENIE DO 14 DNÍ

Blog

NAJPREDÁVANEJŠIE
O SPOLOČNOSTI BALLARINI

Spoločnosť "Ballarini Paolo e Figli S.p.A." založil v roku 1889 Paolo Ballarini v severotalianskej dedinke Rivarolo Mantovano, keď z ručnej výroby vtáčích klietok prešiel k výrobe kuchynských pomôcok z lakovaného a pocínovaného plechu. Pre mnohých je možno zvláštne, prečo je v logu spoločnosti murovaná brána, ktorá ani zďaleka nevypovedá o jej činnosti. A však brána „Porta bozzolo“ je súčasťou a aj symbolom dedinky Rivarolo Mantovano, kde všetko vzniklo. Obdivihodné je, že má len niečo cez 2500 obyvateľov, ale pozná ju celý svet a to práve vďaka značke Ballarini, kde výroba prebieha dodnes. Spočiatku sa výroba sústreďovala na riady a hrnce. Celkovo sa vyrábalo okolo 200 druhov produktov. Neskôr, keď Paolo odovzdal vedenie spoločnosti svojmu synovi Angelovi, firma predstavila ďalšie výrobky, medzi ktoré patria okrem iného aj kávové kanvice neapolského typu, panvice, strúhadlá, ohrievače nôh alebo postele.

Prelomovým sa stal pre Ballarini rok 1967, kedy predstavila v tom čase skutočne inovatívny produkt - nepriľnavý riad. O 6 rokov neskôr firma rozšírila svoje výrobné kapacity o halu, ktorá bola zameraná práve na nanášanie nelepivých povlakov. Tento krok umožnil vstup spoločnosti na medzinárodný trh.

V roku 1996 Ballarini rozšírila svoju výrobu o ďalší priestor, zameraný na výrobu skloviny.  Pretože sa jedná o veľmi odolný, pružný, kvalitný a mimoriadne tvrdý materiál, používa sa ako náterový materiál pre vonkajší povrch panvíc.

Ďalším míľnikom sa stal rok 2004 kedy spoločnosť predstavila skutočnú vychytávku v podobe inovatívnej technológii ponúkajúcej úsporu energie pre optimálne výsledky z prípravy jedla. Vďaka integrovanému Thermopointu na rukoväti panvíc môžu užívatelia rýchlo a ľahko rozoznať správny okamih na vloženie jedla do panvice. Keď má panvica ideálnu teplotu, tento šikovný snímač rukoväte zmení farbu na červenú a keď je dostatočne vychladená zmení sa zase na zelenú. Takto užívateľ nielen šetrí energiu a dosahuje dokonalé výsledky pri vyprážaní, ale aj predlžuje životnosť nepriľnavého riadu.

Rok 2015 je tiež rokom, ktorý sa zapísal do histórie spoločnosti. Ballarini sa totiž stala súčasťou nemeckej skupiny ZWILLING, špičkového výrobcu kuchynského sortimentu fungujúceho viac ako 300 rokov. Tento krok opäť len posilnil postavenie značky Ballarini v medzinárodných kruhoch, pretože Zwilling je samo o sebe synonymom rastu, inovácie, odbornosti a mimoriadnej kvality.

Dnes je Ballarini jedným z top výrobcov nepriľnavého riadu vhodného nie len pre profesionálne kuchyne, ale aj pre bežné domácnosti. Inovatívny povrch Granitium Extreme sa pýši niekoľkými unikátnymi vlastnosťami. Vďaka vysoko odolnému povrchu zloženému z 5 vrstiev môžete používať kovové náčinie bez strachu, že by ste riad poškodili alebo poškriabali. Zároveň je jedlo možné orestovať bez prilepenia a tak si varenie vyžaduje minimálne alebo žiadne použitie oleja. Riady s týmto povrchom je možné umývať v umývačke riadu, ale vzhľadom na jednoduchosť a ľahkosť umývania nebudete mať problém vyčistiť ich ručne hoci len papierovou utierkou. A čo viac, neobsahuje PFOA - kyselinu perfluóroktánovú, ktorá bola spojená s vyšším rizikom výskytu niekoľkých druhov rakoviny vrátane rakoviny prsníka, prostaty a vaječníkov.

Produkty Ballarini sa neustále zlepšujú a napredujú. Nepochybne tomu napomáha projekt „Circolo della Qualitá“ ktorých členmi sú špičkoví šéfkuchári, kulinárski experti, umelci, vedci a iné osobnosti, ktoré sa pravidelne stretávajú a zamýšľajú sa nad novými nápadmi a inovovaním produktov.

Taliani sú považovaní za výborných kuchárov, gurmánov a milovníkov jedla s presvedčením, že varenie by malo byť zábavné a radostné. Taliansky pôvod značky sa odzrkadľuje nie len na produktoch, ale aj vo firemnej kultúre.  Keďže je Ballarini rodinná firma, navrhuje každý produkt tak, akoby ho navrhoval pre vlastnú kuchyňu. Firma rada a hrdo prezentuje každého zamestnanca ako súčasť svojej rodiny a náležito sa k nim tak aj správa. Svedči o tom i fakt, že mnoho z nich pracuje v spoločnosti aj viac ako 30 rokov.

BALLARINI spája odborné znalosti v oblasti spracovania kovov a inovatívnych nepriľnavých povlakov, neustále vyvíja kreatívne riešenia pre modernú kuchyňu a to s cieľom dokázať, že ten najlepší nepriľnavý riad na svete pochádza práve z dielne malej dedinky na severe Talianska Rivarolo Mantovano a na jeho výrobe sa podieľajú generácie pravých talianskych rodín zanietených pre kuchárske umenie.

 

MzllZ